ENJOY American Food&Drink Warszawa

ENJOY American Food&Drink Warszawa

Architekt kreatywny

Dorota Maksymowicz

Lokalizacja

Warszawa Polska

Rok

2019

Wizualizacje

Łukasz Grzesiczak

W stylu Pin Up

Restauracja w stylu Pin Up. To dość luźne nawiązanie do Ameryki lat 50, gdy na scenach i ekranach królowali Elvis Presley i Merlin Monroe. Inspiracją do otwarcia restauracji stała się właśnie podróż po Stanach Zjednoczonych i sentyment do tamtej epoki.

Restauracja od samego początku miała być „nawiązaniem” nie zaś efektem „kopiuj – wklej”. Stąd szukający „powrotu do przeszłości” mogą czuć się rozczarowani. Z drugiej strony naszej Inwestorce zależało by miejsce było bardziej kobiece i ten efekt udało nam się uzyskać. Jaskrawe, pastelowe kolory, intensywne roślinne motywy, plakaty oraz neony to bezpośredni ukłon w kierunku tamtych lat. Całość pozwala jednak na dowolną interpretację każdemu kto zechce odwiedzić Enjoy.

Cel: Być miejscem innym niż wszystkie – wydaje się osiągnięty.

Projekt restauracji ENJOY w Warszawie to kolejny z projektów kompleksowych. Lokal miejski co już samo w sobie nałożyło na Inwestora szereg wymogów formalnych i uzgodnień z instytucjami miejskimi. Przygotowaliśmy pełen wielobranżowy projekt architektoniczne w trybie budowlanym. Opracowaliśmy technologię kuchni i przygotowaliśmy identyfikację graficzną całego lokalu. Byliśmy odpowiedzialni za uzyskanie wszystkich zgód i pozwoleń a na końcu za wykonania wszystkich prac remontowych, wykończeniowych i dostawę wyposażenia zgodnie z zatwierdzonym przez Inwestorkę budżetem.

Efekty naszej pracy można oceniać pod adresem Świętokrzyska 30 w Warszawie od maja 2019 roku. Smacznego.

Porozmawiajmy
o TWOIM projekcie

Interdyscyplinarne Biuro Projektowe powstało by wykraczać poza przyjęte schematy, łączyć piękno z funkcjonalnością, tworzyć wielopłaszczyznowe projekty, dzielić się wiedzą i entuzjazmem.

ZNAJDZIESZ NAS
ul. Elektronowa 2 (bud D, 4 piętro)
03-472 Warszawa